Шановні батьки, вихователі, колеги - усі, хто є учасником складної, унікальної багатогранної системи освіти! За допомогою цих посилань Ви зможите отримати безліч корисної інформації у справі виховання та навчання наших дітей.

Видавнича група «Основа»

Електронний світ освіти

Електронні книги

www.e-kniga.in.ua


EdEra – студія онлайн-освіти

корисні курси для вчителів, директорів,завучів.

https://www.ed-era.com/


Зростайка

сайт для турботливих батьків дитини.
Онлайн передплата на журнал « Зростаємо разом»

www.zrostayka.com.ua

Дитячі журнали України: що читати?

Попри всі економічні, духовні, видавничі негаразди, в Україні на даний момент видається більше 70 видів дитячих журналів та газет всеукраїнського рівня. Зараз вони здатні задовольняти вимоги найпримхливішого читача. Тематична різнобарвність і поліграфічна якість дитячих видань, яскравість та виразність художнього оформлення приваблюють малих читачів та їх батьків.

Як зорієнтуватись батькам у такому потоці дитячої періодики ? І взагалі, чи потрібно купувати періодику дітям, адже можна купувати та читати книги. Але поряд з читанням книг, в наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту дитини, його творчих здібностей.

Кожен дитячий журнал має свою аудиторію, яка визначається її віком. Тому спочатку розглянемо дитячі журнали за віковими категоріями, на які вони розраховані.

Для наймолодших серед найбільш популярних згадаємо найстаріший журнал України «Малятко», далі – «Пізнайко від 2 до 6», «Мамине сонечко», «Ангелятко», «Ангеляткова наука», "Колобочок" та «Вінні та його друзі».

Наступні дві категорії ми умовно поділили на такі: «для старшого дошкільного та молодшого шкільного віку (5-9 років)» та «для молодшого та середнього шкільного віку (від 7 до 12 років)». Але, як бачимо, ці категорії дійсно умовні, адже все залежить від індивідуального рівня розвитку дитини. Отже, для 5-9 річних можемо купити або передплатити журнали «Пізнайко від 6», «POSNAYKO», «Маленька Фея та сім гномів», «Чарівна принцеса», «Маленький Розумник», «Професор Крейд», «Стежка», «Казковий вечір», «Умійко», «Яблунька», «Чарівна казка», «Мишка топтыжка» (російськомовну), «Апельсин» (російська та українська мова), «Веселі картинки», та інші.


Якщо у вас росте молодший школяр або трохи старша дитина, то радимо такі періодичні видання: «Велика дитяча газета», «Зернятко», «Джміль (дітям: живопис, музика і література)», «Вулик», «Котя», «Мурзилка (російською мовою), «Шкільний журнал» (є варіант російською мовою), «Колосок», «В мире животных» (російською мовою), «Чудеса и приключения – детям» (російською мовою), «Ухтышка» (російською мовою), «Коллекция идей» (російською мовою).

Для підлітків можемо згадати журнали «Однокласник» («ОК»), «Пригоди» та «Країна знань».

Щоб обрати саме той журнал, який підійде вашій дитині, варто знати, що дитяча періодика ділиться й за основним напрямом викладення матеріалу: пізнавальні, розважальні, навчальні, культурологічні та науково-популярні.

До пізнавальних відносяться всі видання, що мають переважно пізнавальний зміст. Тематика таких газет і журналів вельми розмаїта. Більшість найпопулярніших серед дітей журналів і газет подають потрібну інформацію через гру, адже гра – найприродніше заняття для малечі. Серед таких видань згадаємо журнали "Пізнайко", "Професор Крейд", "Умійко", "Веселые идейки", "Малятко", "Стежка", "Ухмалыш", "Велика дитяча газета".

На сучасному ринку періодики для дітей чимало видань розважального характеру: діти люблять розважатись і читати про розваги та заради розваги (особливо це стосується дітей середнього шкільного віку). Причиною виникнення багатьох розважальних видань і стало те, що редакторам легше розважити дитину, аніж навчити й виховати. Такі журнали – це здебільшого ще один спосіб використати вільний час дитини, зацікавити її ненадовго коміксом, або кросвордом.

Навчальні видання покликані насамперед допомогти дитині у навчанні. Чисто навчальних видань в Україні видається небагато, один із найвідоміших "Posnayko" (для дітей віком 4–8 років, що вивчають англійську мову). Також є журнал для тих, хто вивчає англійську мову, наприклад, «POSNAYKO» та «English4U».

Особливим у межах виду навчальних видань є тип релігійного журналу. Нині він набуває особливої популярності. Такі журнали прагнуть навчити дитину "релігійної грамоти", дати їй духовну освіту (журнали "Ангелятко", «Зернятко»).

Основа кожного номеру видань культурологічного характеру – художній матеріал, вітчизняна, світова класика та фольклор. Це - "Яблунька", "Джміль", «Барвінок», "Чарівна казка".

До науково-популярних видань віднесемо «Колосок», «Країну знань» та видання типу «Юний натураліст», «Юний технік України», «Юний моделіст-конструктор» та інші.

У статтях «Малятко та інші: дитячі журнали для найменших», «Дитяча преса для старших дошкільнят та молодших школярів», «Журнали для школярів» ми ознайомимо вас із дитячими журналами, розрахованими на різну вікову категорію, наведемо інформацію про передплату та вартість номерів у роздріб в Ужгороді.

Цим оглядом дитячої преси ми намагались зорієнтувати батьків у великій кількості дійсно якісних видань для дітей, спонукати вас до використання кращих журналів у вихованні та навчанні малят. Але, крім цього, читання дитячого журналу може перетворитись для вас у можливість додаткового, незапланованого часу спілкування з вашою дитиною.

Соняшник - Добрий дитячий журнал

На сайті можна знайти не лише оповідки, історії, казки, малюнки, дитячі пісні, вірші, загадки, розваги, уроки англійської, але й онлайн переглянути всі журнали з 1991 по 2007 рік включно.

Маленька фея та сім гномів

«Мамине сонечко»Від 2 до 5 років (індекс 98579)

«Маленька фея та сім гномів» Від 5 до 9 років (індекс 91895)-

«Маленький розумник»5-9 років

«Велика дитяча газета»Від 9 до 12 років (індекс 21557)
«Пригоди»
Від 12 до 16 років (індекс 08202)

Дитячий журнал "Пізнайко"

Багато корисних матеріалів: вірші, казки, сценарії свят та ін.

Журнали "Ангелятко" та "Ангеляткова наука"

Розвивально-пізнавальні журнали для дітей «Ангелятко» та «Ангеляткова наука» призначений для дошкільників та дітей молодшого шкільного віку. Дуже цікавий сайт

Академія Саморобкіна (видавництво)

На даному сайті представлені 3 дитячих журнали для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома від видавництва: Академія Саморобкіна, Академія Юного моделіста, Жасмин.

Розвивально-пізнавальний журнал для дітей старшого дошкільного віку «Диво-Деревце»

На сайті представлена інформація для батьків дітей старшого дошкільного віку, педагогів дошкільної освіти та початкової школи.
Сайт має наступні рубрики: 1) Про журнал; 2) Номери журналу; 3) Події; 4) Наші друзі; 5) Для Вас дорослі.
З повагою, редакційна колегія розвивально-пізнавального журналу для дітей старшого дошкільного віку «Диво-Деревце»!!!
Хай Ваші діти доторкнуться до дива – деревця.

Дитячий журнал «Граємо в англійську»

«Граємо в англійську» – це ігрове видання для наймолодших охочих вивчати англійську мову. Цікаві й кольорові завдання дозволяють маленьким учням швидко збагатити їх словниковий запас. Під час подорожі захопливим світом різноманітних вправ читачі з насолодою граються в англійську, вивчаючи її.

На сайті є можливість переглядати журнали за минулі роки.

«UA.Ромчик» дитячий інтернет- журнал

«UA.Ромчик» дитячий інтернет- журнал створений у січні 2007 року для дітей молодшого шкільного віку. Ромчині оповідки, історичні розповіді, біблійні перекази, дитячі чати.

Кiлькiсть переглядiв: 1181

Дата останньої зміни 28 Квітня 2024

Фотогалерея