/Files/images/bibliot_2010/Бібліотеки світу.jpg

Суспільна Бібліотека Стокгольма побудована шведським архітектором Гуннаром/Files/images/bibliot_2010/стоггольм.jpeg Асплундом. Роботи над зведенням будівлі почалися в 1924 році, і все було готово вже через чотири роки, до 1928 року. Це одна з найбільш відомих будівель Стокгольму, і без жодного сумніву, найважливіша робота Асплунда. Варто відзначити, що це була перша шведська бібліотека, яка почала допускати всіх охочих до своїх книгосховищ.

Гуннару Асплунду допомагало декілька молодих архітекторів, і в результаті цього будівля, що вийшла, вражає своєю завершеністю. Не дивлячись на те, що бібліотека збудована за класичними канонами, в ній є щось привабливе, що пом'якшує загальну строгість будівлі. До речі, праве крило бібліотеки було побудоване тільки в 1932, завершивши процес будівництва. Будівля бібліотеки має квадратну форму.

Брістоль

/Files/images/bibliot_2010/брістоль.jpegДана бібліотека знаходиться в історичній будівлі на південному краю College Green, Брістоль, Англія. Бібліотека була відкрита в 1906 році згідно заповіту Вінсента Стаки Ліна - він залишив близько 50 тисяч фунтів стерлінгів для реконструкції будівлі під потреби бібліотеки. При пошуку компаній, які могли б взятися за реконструкцію, була вибрана компанія Персі Адамса, який зміг провести всі необхідні роботи всього за 30 тисяч фунтів стерлінгів.


Королівська Бібліотека Копенгагена

Ця бібліотека є національною бібліотекою Данії і є найбільшою бібліотекою/Files/images/bibliot_2010/копенгаген.jpeg Скандинавії.

У сховищах цієї бібліотеки міститься величезна кількість історично цінних видань: тут є всі екземпляри книг, що друкувалися в Данії починаючи з 17 століття. Тут є навіть перша книга, яка була віддрукована в Данії в далекому 1482 році.

Ця бібліотека заснована в 1648 році королем Данії Фредеріком III, який вирішив зібрати гідну колекцію європейських книг. Для суспільного користування ця бібліотека була відкрита вже в 1793 році. У 1989 році вона перетворилася на престижну Університетську Бібліотеку і в 2005 році стала Національною Науковою Бібліотекою Данії. Зараз її офіційна назва - Королівська бібліотека.

Бібліотека Пекхема

/Files/images/bibliot_2010/пекхем.jpegПекхемська бібліотека була відкрита для громадськості 8 березня 2000 року, відразу після завершення всіх будівельних робіт. Проект будівлі був наданий компанією Alsop & Stormer, які потім отримали нагороду за даний проект. Бібліотека відома тим, що будівля побудована із застосуванням максимальної кількості нових технологій і матеріалів. До речі, дана бібліотека є однією з найбільш відвідуваних бібліотек у світі. Зараз тут міститься близько 317 тисяч різних книг.

Кiлькiсть переглядiв: 261