Інформація про проведені заходи під час воєнного стану

Діяльність психологічної служби у березні

Протягом березня практичний психолог запропонував для розгляду наступні теми на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt).

1. Відчуття самотності.

2. Знайти власне покликання: три методи пошуку.

3. Як впізнати тривожність.

4. Чому ми бачимо світ по-різному.

5. Позбутися звичок, що псують життя: поради від психолога.

6. Люди з тривожністю: навчитися розуміти їх та підтримувати.

7. Відповідальність за емоції.

8. Співчуття до себе: що це таке і чому воно важливе.

9. Як впоратися з тривогою, яка не зникає.

Батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами «Вчимося заспокоюватися», «Не можеш ні на чому зосередитись?», «Як заспокоїти дитину завдяки уяві», «Техніка «Метелик» для зменшення тривоги або сильних емоцій» на сторінці Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2=

Також були проведені години психолога за темою «Безпека в інтернеті» з учнями 10 класів, «Готуємось до НМТ» з учнями 11 класів, «Готуємось до НМТ зазделегідь» з учнями 9 класів, «Хвости (профілактика конфліктів)» з учнями 3 класів, «Розвиваємо увагу» з учнями 1 класів, «Позитив в моєму житті» з учнями 5А та 5Б класів, «Я – це сонечко» з учнями 5В класу.

Протягом березня 2024 року соціальний педагог запропонував ознайомитися з інформацією на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt) за темами:

1. Притча про любов та час.

2. Корисні звички, які допоможуть вам почуватися добре щодня.

3. Чому я заздрю?

4. Як впоратися з хвилюванням і напругою.

5. Інтерактивна гра "Павутинка".

6. Що таке співчуття до себе?

7. Міжнародний день щастя.

8. Як заспокоїтися, коли страшно?

9. Притча про ставлення до проблем.

10. Дихальні вправи для сну.

На сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/389440431822762 батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з такими темами:

1. Психологічна та юридична підтримка військових.

2. Сервіс Take it Down, який допомагає видалити або припинити онлайн поширення відвертих фотографій та відео, зроблених особою до 18 років.

3. Чи справді дитині не варто бачити маму, що заплакала?

4. Співчуття до себе – це шлях до емоційного добробуту.

5. Кібербулінг – більше ніж неприємний коментар.

6. Освітні документи тепер в Дії.

7. Новий центр «Голоси дітей» у Харкові

Години спілкування проведені з учнями 7-8 класів за темами «Мої здібності. Що впливає на вибір професії?», «Емоції у склянці» (вправа).

Діяльність психологічної служби у лютому

Протягом лютого практичний психолог запропонував для розгляду наступні теми на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt).

1. Адреналінова залежність.

2. Невідкладна психологічна допомога.

3. Соціофобія: засоби подолання.

4. Апатія та відсутність сил: як боротися.

5. Коли тато в ЗСУ.

6. Як захистити власні кордони.

7. Перфікціонізм псує життя: як його позбутися.

8. Психосоматичні захворювання.

Батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами «5 способів допомогти дітям подолати стрес і тривожність», «Ігри в темряві», «Відчувати себе самотнім складно, але нормально», «Як підтримати людину, що переживає втрату» на сторінці Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2=

Також були проведені години психолога за темою «Від конфлікту до співпраці» з учнями 2 класів, «Справжні друзі» з учнями 3 класів, «Стереотипи та міфи про торгівлю людьми» з учнями 7 та 8 класів, «Булінг та кібербулінг» з учнями 10 класів.

Протягом лютого 2024 року соціальний педагог запропонував ознайомитися з інформацією на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступуdhahsnt) за темами:

1. Як заспокоїтись та контролювати стрес? Вправа «Таємний таппінг»

2. Як заспокоїтись та контролювати стрес? Вправа «Безпечне місце»

3. Як заспокоїтись та контролювати стрес? Вправа «Стирання інформації»

4. Ознаки інтернет-залежності у дитини.

5. Основні правила безпечного користування Інтернетом.

6. Що робити, якщо щодо тебе здійснюється кібербулінг?

7. Вправи для саморегуляції, які допоможуть впоратися зі своїми емоціями в стресовій ситуації.

8. День спонтанного прояву доброти.

9. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.

На сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/389440431822762батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з такими темами:

1. Техніка дихання, щоб звільнити тіло від напруги.

2. Як запобігти емоційному вигоранню.

3. Вправи для розвитку правої та лівої півкулі мозку.

4. Долаємо тривогу у формі гри.

Батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами « Чому плакати корисно?» «7 завдань для психічного здоров’я» на сторінці Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2=

Також були проведені години спілкування "Безпечний інтернет" з учнями 6,7,8 класів.

/Files/images/psiholog/психол лют 1.jpg

У рамках реалізації соціального проекту ГО «ГЛОБАЛ» «Психологічне та соціально-емоційне навчання для українських шкіл» з педагогічними працівниками ХЛ 140 практичним психологом та соціальним педагогом проведені два тренінгові заняття за програмою «Коли світ на межі змін».

/Files/images/psiholog/психол лют 2.jpg

22 лютого відбувся заключний тренінг для педагогів за темою: "Третій рівень інтервенції: підтримка та супровід" із циклу каскадних тренінгів "Коли світ на межі змін", у рамках реалізації соціального проєкту ГО "ГЛОБАЛ" "Психологічне та соціально-емоційне навчання для українських шкіл". На занятті було розглянуто алгоритм надання підтримки у сфері психічного здоров'я у межах закладу освіти та принципи дії першої психологічної допомоги; підвищено обізнаність педагогічних працівників щодо ознак, за якими можна розпізнати жертву сексуального насилля та розглянуто типовий алгоритм надання підтримки таким особам; з’ясовано кроки допомоги з попередження підліткового суїциду; розглянуто ресурси та програми, які допоможуть у роботі з дітьми, що постраждали внаслідок війни.

/Files/images/2022-2023/novini_z_230523/псих_26.02.jpg

05 лютого відбувся третій тренінг для педагогів за темою: "Другий рівень інтервенції: превенція" із циклу каскадних тренінгів "Коли світ на межі змін", у рамках реалізації соціального проекту ГО "ГЛОБАЛ" "Психологічне та соціально-емоційне навчання для українських шкіл". Учасники тренінгу дізналися про етапи та принципи травма-інформованого підходу. Велика увага приділялася розвитку резильєнтності на уроках, попередження булінгу в шкільному середовищі та ненасильницькому спілкуванню.

/Files/images/2022-2023/novini_z_230523/Тренінг третій.jpg

Діяльність психологічної служби у січні

Протягом січня практичний психолог запропонував для розгляду наступні теми на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt).

1. Що таке турбота про себе.

2. Відчуття дому.

3. Сім ознак емоційної близькості.

4. Як розпізнати депресію в собі та інших.

5. Як справитися із синдромом біженця і ностальгією за домом.

6. Чому тривожним людям комфортно в екстремальних ситуаціях.

7. Травма свідка: як покращити свій емоційний стан.

8. Типові проблеми у стосунках.

9. Чому дитині корисно вести щоденник.

Батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами «100 розвивальних ігрових прийомів для дітей від народження до 3 років», «Коли шлюб зазнав краху», «Як підготуватися від можливих відключень електроенергії та зменшити тривожність», «Як подбати про безпеку дитини в Инстограм» на сторінці Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2=

Також були проведені години психолога за темою «Мої вчинки» з учнями 5 класів, «Хвости» з учнями 6 класів, «Подорож до країни кольорів» з учнями 4 класів, «Праворуч-ліворуч: обираємо швидко» з учнями 1 класів.

У рамках реалізації соціального проекту ГО «ГЛОБАЛ» «Психологічне та соціально-емоційне навчання для українських шкіл» з педагогічними працівниками ХЛ 140 практичним психологом та соціальним педагогом проведені тренінгові заняття за програмою «Коли світ на межі змін».

Протягом січня 2023 року соціальний педагог запропонував ознайомитися з інформацією на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступуdhahsnt) за темами:

10. Вправа "Ледачий кіт" для зняття емоційної напруги.

11. Всесвітній день обіймів.

12. Арт-терапевтична казка «Казка про кошеня або чого мені хвилюватися?»

13. Як впоратися зі злістю? Тілесна техніка

14. Національна гаряча лінія для дітей.

15. Що означає поважати іншу людину?

16. Поради, як уникнути сварок.

На сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/389440431822762 батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з такими темами:

1. Сімейні лікарі тепер надають ментальну допомогу.

2. Як знизити тривожність і повернути собі відчуття контролю під час масованих ракетних обстрілів?

3. Техніка виходу зі стресу «4 стихії»

4. Роз'яснення щодо статусу «дитини, яка постраждала від воєнних дій та збройних конфліктів».

5. Як діяти у разі зникнення дитини за кордоном?

Також була проведена з учнями 7-8 х класів інтерактивна гра «У світі емоцій».

/Files/images/psiholog/соцпед_січень.jpg

12 січня відбувся другий тренінг для педагогів за темою: "Перший рівень інтервенції: промоція психічного здоров'я". Педагоги ознайомилися із загальношкільним підходом до промоції психічного здоров'я, з алгоритмом планування заходів промоції психічного здоров'я та програмами для популяризації психічного здоров'я.

13 января 2024 г.

08.01.24 у рамках реалізації соціального проекту ГО " ГЛОБАЛ" "Психологічне та соціально-емоційне навчання для українських шкіл" з педагогічними працівниками ХЛ 140 проведено тренінгове заняття за програмою "Коли світ на межі змін"

/Files/images/2022-2023/novini_z_230523/тренінг 08.01.jpg

Діяльність психологічної служби у грудні

Протягом грудня практичний психолог запропонував для розгляду наступні теми на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt).

  1. Як допомогти дитині відновити почуття безпеки.
  2. Як звільнитися від внутрішнього гніву.
  3. Як навчитися говорити «ні».
  4. Хочу рухатися вперед але…Які бувають перешкоди на шляху до самореалізації.
  5. «Я відчуваю постійну втому». Як зберегти внутрішній ресурс.
  6. Як пережити кризу та не збожеволіти.
  7. Нічого не хочу: де шукати причину.
  8. Чому нам буває складно довіряти людям.
  9. Чому сон важливий і як його покращити.

Батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами «Коли потрібно заспокоїтися», «Що робити якщо моя дитина ображає інших в інтернеті», «Фрази, в яких заховано психологічне насильство» на сторінці Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2=

В рамках компанії «16 днів проти насильства» проведено перегляд та обговорення фільму «Небезпечна гра» з учнями 11 класів та «Життя на продаж» з учнями 9 класів.

Також були проведені години психолога за темою «Ми – це багато Я» з учнями 4 та 6 класів, а також за темою «Здоровий спосіб життя» з учнями 8 класів.

Протягом грудня 2023 року соціальний педагог запропонував ознайомитися з інформацією на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt) за темами:

  1. Міжнародний день волонтера.
  2. 3 грудня- день людей з інвалідністю.
  3. Ґендер.Ґендерна рівність.
  4. Техніка 6 секунд.
  5. Що Вас підтримує та надає ресурсу?
  6. Як позбутися поганого настрою?
  7. Як боротися з хвилюванням?
  8. А що робити, коли особистий ресурс на нулі?
  9. Як визначати пріоритети та зберігати власну енергію.
  10. Портрет психологічно здорової людини.

На сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/389440431822762 батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з такими темами:

  1. "16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства»
  2. Страх темряви. Поради батькам.
  3. Що робити, якщо вашу дитину запросили на вечірку?
  4. 8 порад, як провести новорічні свята з дітьми.

Також були проведені години спілкування з учнями за темами «Як перетворити негативні емоції на позитивні», Вправа «Каракулі» з учнями 8х класів, «Арт-терапевтична вправа «Прикрась ялинку в українському стилі» з учнями 7х класів.

Діяльність психологічної служби у листопаді

Протягом листопада практичний психолог запропонував для розгляду наступні теми на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt).

  1. П`ять міфів про самооцінку.
  2. Три перевірених способи як впоратися із хвилюванням.
  3. Як управляти відчуттям тривожності.
  4. Як мотивувати себе.
  5. Як перестати бачити війну у снах.
  6. Як приборкати внутрішнього критика.
  7. «Я роблю недостатньо». Як перестати гризти себе.
  8. Що потрібно знати про тривогу.
  9. Як допомогти дитині не боятися повітряної тривоги.

Батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами «Фрази, які можуть травмувати вашу дитину», «Зробіть онлайн світ безпечним для своєї дитини», «Дихальні вправи для піклування про своє ментальне здоров’я», «Що (не) варто робити, якщо дитина стала жертвою кібербулінгу» на сторінці Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2=

Також були проведені години психолога за темами «Знайомство з лісовою школою» з учнями 1 класів, «Розвиваємо уяву та мислення» з учнями 3 класів, «Обираємо своє майбутнє» з учнями 10 класів. У рамках Всеукраїнської компанії «16 днів проти насильства» перегляд мультиплікаційного фільма «Дві маленькі дівчинки» з учнями 8 класів.

Участь у освітньої акції «На варті ментального здоров’я» з учнем 11А класу Сушком Богданом створено челендж «Мої позитивні метелики».

На сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/389440431822762 батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з досягненнями учнів, які брали участь у конкурсі творів – есе з психології, стали переможцями та отримали дипломи ІІ та ІІІ ступеню.

Протягом листопада 2023 року соціальний педагог запропонував ознайомитися з інформацією на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступуdhahsnt) за темами:

1. 5 порад Як потурбуватись про себе

2. Що таке доброта?

3. Творити добрі справи – просто.

4. Міжнародний день толерантності.

5. Що ж таке правила безпечної поведінки?

Діяльність психологічної служби у жовтні 2023 року

Протягом жовтня практичний психолог запропонував для розгляду наступні теми на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступуdhahsnt).

1.Коли людина в стресі: як підтримати та вислухати.

2.Муки вибору: чому буває складно прийняти рішення.

3.Як правильно ставити перед собою цілі, щоб їх досягати.

4.Ментальне або психічне здоров’я. Що потрібно знати і на що звертати увагу, аби бути в нормі.

5.Жити, а не страждати, що є нормальним навіть в умовах війни.

6.Як допомогти тим, хто переживає гострий стрес.

Батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами «Що означає піклуватися про себе», «Панічна атака: як швидко опанувати себе і прийти до тями», «Шість порад батькам, як зберегти рівновагу», «Онлайни-булінг або кібербулінг» на сторінці Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2=

Також були проведені години психолога за темами «Психолог – поруч з нами» з учнями 5класів, «Обираємо своє майбутнє» з учнями 10 класів, «Бабусин помічник» з дітьми 4 класів, «Капелюх – невидимка» з учнями 3 класів, «Давайте поспілкуємося» з здобувачами освіти 7 класів.

Протягом жовтня 2023 року соціальний педагог запропонував ознайомитися з інформацією на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступуdhahsnt) за темами:

1. Як не стати жертвою торгівців людьми.

2. Практичні поради, щоб не потрапити в ситуацію торгівлю дітьми.

3. Здорове харчування.

4. Вправи на усвідомленість.

5. Що я можу зробити для свого ментального здоров’я.

6. 10 важливих занять, які врівноважать твій стан.

7. Куди звернутися за допомогою.

8. Як подбати про своє ментальне здоров’я. Поради.

На сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/389440431822762батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з такими темами:

1. Торгівля людьми - це злочин

2. 5 ідей, щоб провести вихідні з користю для психічного здоров’я.

3. Кольори в нашому житті.

Учням 7-11 класів було запропоновано пройти вебквест на тему «Людина не товар».

Долучаємося до Всеукраїнської програми ментального здоров’я

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, з метою формування у здобувачів освіти культури піклування про здоров’я, практичним психологом проведено години психолога з учнями 3 класів за темою «Мої вчинки та моє здоров’я».

Практичний психолог запропонував батькам та вчителям для розгляду наступні теми на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt).

  1. Як покращити психічне здоров’я.
  2. «Порушення адаптації» або «Чому я так довго перебуваю у ступорі».
  3. Як наша психіка реагує на масові травми під час війни.

Також батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами «Користь обіймів», «Щоденні звички для вашого здоров’я» на сторінці Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2=

​ Соціальний психолог запропонував учня, батькам та вчителям для розгляду наступні теми на платформі google Classroom в курсі «Психологічна підтримка» (код доступу dhahsnt).

  1. Як подбати про своє психічне здоров’я: 5 корисних звичок на кожний день.
  2. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?».

Батькам та вчителям було запропоновано ознайомитися з інформацією за темами: «Як допомогти собі та близьким.всеукраїнська програма ментального здоров’я «ти як?», «7 квітня - Всесвітній день здоров'я! Поради, що допоможуть зберегти психічне здоров’я» на сторінці https://www.facebook.com/groups/2421366434855904
https://www.facebook.com/groups/389440431822762

Також з учнями 7х класів проведена година спілкування "Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб", та бесіду з учнями 9х класів "Як "бути в ресурсі"?".

Психологічна служба закладу пропанує
батькам та вчителям ознайомлюватися з корисною інформацією на сторінці в Instagram https://instagram.com/psiholog_slugba_140?igshid=YmMyMTA2M2Y=

1. Як вберегти дитину від гіподинамії під час дистанційного навчання.

2. Красиво відповісти на грубість.

3. Ознаки та симптоми стресу в дітей.

4. Що робити, якщо Ви постраждали від насильства.

5. Правила спілкування з дітьми та дорослими з інвалідністю.

6. Будь те на своєму боці!



Кiлькiсть переглядiв: 377

Дата останньої зміни 26 Квітня 2024

Фотогалерея