Медичний огляд учнів

/Files/images/2022-2023/novini_z_230523/мо2.jpg

/Files/images/2022-2023/novini_z_230523/мо3.jpg

/Files/images/2022-2023/novini_z_230523/мо4.jpg

Проходження медичного огляду для учнів ліцею

Періодичні обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів проводяться згідно з діючим наказом МОЗ України № 682 від 16.08.2010 року «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

Посилання на документ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0794-10

Відповідно до цього наказуобов’язковий медичний огляд проводиться щорічно для виявлення у дітей захворювань, подальшого їх спостереження, планового лікування чи реабілітації та запобігання масовим колективним інфекціям.Огляди проводяться у присутності батьків лікарями первинної ланки, з якими раніше підписали декларацію.

Згідно з вищезазначеним наказом, існує чітко прописана схема проходження періодичних медичних оглядів:

Схема періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів

Вік дитини Лікар-педіатр (лікар загальної практики - сімейної медицини) Лікарі-спеціалісти Додаткові методи досліджень
1 2 3 4
7, 8, 9, 10 років 1 раз на рік За показаннями За показаннями
12, 13 років 1 раз на рік За показаннями За показаннями
16, 17 років 1 раз на рік терапевт у разі обслуговування в студентській поліклініці Стоматолог Гінеколог дитячого та підліткового віку (за показаннями) Флюорографія
Щороку перевірка гостроти зору, слуху; постави та плантографії проводиться молодшим спеціалістом з медичною освітою

У 6 років, перед вступом до школи, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра, з яким підписана декларація, і лікар, згідно з наказом МОЗ України від 16.08.2010 року № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (зі змінами), має видати направлення на огляд вузькими спеціалістами.Туди входять:дитячі ортопед-травматолог, офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показаннями (якщо дитина знаходиться на диспансерному обліку у вузького спеціаліста). Крім того, проводяться лабораторні дослідження: клінічний аналіз крові, інші – по показникам.

Діти 11-ти,14-тироків повинні оглядатися лікарями-спеціалістами: дитячі хірург, ортопед-травматолог, офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показаннями (якщо дитина знаходиться на диспансерному обліку у вузького спеціаліста). Крім того, проводяться лабораторні дослідження: аналіз крові (гемоглобін).

Діти 14-16-ти років проходять флюорографічне дослідження легень, повинні оглядатися лікарями-спеціалістами: дитячі стоматолог, ортопед-травматолог, гінеколог (за показаннями), інші спеціалісти за показаннями (якщо дитина знаходиться на диспансерному обліку у вузького спеціаліста).

Медогляди решти дітей, а саме 7, 8, 9, 10, 12, 13 років проводяться вже не комісійно, а самостійно сімейним лікарем або лікарем-педіатром1 раз на рік(за показниками). Тобто,при необхідності лікар скеровує дитину на консультацію до вузького спеціаліста. Ці заходи проводяться для запобігання розвитку можливих патологій у школярів.

Після закінчення медогляду, батькам дитини для передачі у заклад освіти надають форму 086-1/о (для дітей, які йдуть до 1 класу, – обов’язково перед початком навчального року).

Довідки:

1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Вона видається педіатром чи сімейним лікарем після огляду дитини. У довідці має бути зазначено:

· прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;

· місце проживання дитини, телефон;

· дата, місяць, рік народження дитини;

· найменування закладу загальної середньої освіти, клас;

· число, місяць, рікпроведення обов’язкового медичного профілактичного огляду;

· число, місяць, рікпопереднього профогляду;

· висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то в цій довідці може бути зроблено відповідний записза бажаннямодного з батьківабо іншого законного представника дитини, на яку заповнюється форма);

· групу для занять фізичною культурою;

· рекомендації:

· число, місяць, рікпроведеннянаступногообов'язкового медичного профілактичного огляду;

· зазначаються число, місяць та рік заповнення форми;

· форма підписується лікарем, що спостерігає дитину та у присутності якого вона заповнювалась;

· завіряється печаткою лікаря, що спостерігає дитину та у присутності якого вона заповнювалась, та печаткою закладу;

· форма заповнюється друкованими літерами та без скорочень.

Термін дійсності довідки учня про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду (форма 086-1/о) становить 1 рік.

2. Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень» (ксерокопія)

Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводять вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.

Після проходження медогляду видаєтьсядовідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

У нашому закладі освіти профілактичні медичні огляди учні проходять традиційно до початку навчального року (1 раз на рік).

Відповідальність за проходження медогляду покладається на батьків!

Бланкдовідки форми № 086-1/о можете завантажити ТУТ!

Форма первинної облікової документації 086 - 1о

Дата останньої зміни 30 Квітня 2024