Основні правила поведінки на воді під час літнього відпочинку на воді, поблизу водоймищ.

Виховний захід

Мета: розкрити уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу, розвивати вміння безпечно спілкуватися з природою; виробити правила безпечної поведінки під час відпочинку біля води,; обговорити позитивний і негативний вплив води на організм людини; вчити дітей розумно виходити з несприятливих ситуацій і пояснити можливі способи їх уникнення.

Учитель. Життя людини пов'язане з водою. Вода — одна з найзагадковіших рідин на/Files/images/nr2012-2013/tijden_bezpeki_jittdyalnost/101_3400.jpg світі. Вона може бути легкою і важкою, прісною і солоною, рідкою і газоподібною, твердою. У ній живуть рослини і тварини. Якщо наше тіло поділити на три рівні частини, то дві з цих частин займає вода. Без неї людина не проживе більше як три дні. Ви також, мабуть, бували на берегах річок, озер, моря. Вода — стихія, яку люди знають давно, вона приховує небезпеку.

Вода разом із сонцем і повітрям необхідні людині для життя. Влітку саме вони оздоровлюють знесилену за зиму людину, загартовують її організм перед наступними змінами у природі. Саме тому пляж — одне з найулюбленіших місць відпочинку. Тут і сонце і пісок, і повітря, і вода. За умови правильно організованого відпочинку на березі водойми, водні процедури є добрим профілактичним засобом від застуд, вони зміцнюють організм, імунітет, тренують шкіру, м'язи, борються із хворобами рухового апарату, розвивають серце, легені.

Але знову ж згадаємо: будь-який предмет, об'єкт неживої природи, не може бути корисним чи шкідливим. Це залежить від людини, від її поведінки, від дотримання нею безпечних правил поводження з цим предметом.

1. Чи може вода стати небезпечною для людини?

2. Коли саме?/Files/images/nr2012-2013/tijden_bezpeki_jittdyalnost/101_3402.jpg

На пляжі

Хлопчині хвилі говорили:

«По світу довго ми ходили

І добре знаємо, що всюди

На пляжі люблять бути люди.

Та хоч яка була б там спека,

Виконуй правила безпеки.

Один купатись не ходи,

Бо так недовго до біди.

І плавай тільки не до втоми

Лише в місцях, тобі відомих.

Не випливай на фарватер,

Щоб не потрапив ти під катер.

2. Коли саме?

На пляжі

Хлопчині хвилі говорили:

«По світу довго ми ходили

І добре знаємо, що всюди

На пляжі люблять бути люди.

Та хоч яка була б там спека,

Виконуй правила безпеки.

Один купатись не ходи,/Files/images/nr2012-2013/tijden_bezpeki_jittdyalnost/101_3403.jpg

Бо так недовго до біди.

І плавай тільки не до втоми

Лише в місцях, тобі відомих.

Не випливай на фарватер,

Щоб не потрапив ти під катер.

На сонці довго не сиди,

Не пий холодної води.

І за буйки не запливай,

Ніколи човен не гойдай,

І не пірнай вниз головою:

Буває камінь під водою./Files/images/nr2012-2013/tijden_bezpeki_jittdyalnost/101_3404.jpg

З товаришами чемно грай —

їх не топи і не штовхай!

Про надувний матрац забудь!

Скрізь завжди обережним будь!

І стане радісним тоді

Твій відпочинок на воді.

Л. Коваль

Бесіда за запитаннями./Files/images/nr2012-2013/tijden_bezpeki_jittdyalnost/101_3404.jpg

1. Про які правила поведінки розповіли хлопчикові хвилі?

2. Чи потрібно додержуватись цих правил?

3. Чому?

4. Що від цього залежить?

Учитель. Діти! Запам'ятайте основні правила поведінки на воді.

• Не можна перебувати біля водойми без дорослих.

• Не можна плавати в незнайомих місцях.

• Не можна купатися у місцях, де є заборонений знак і «Купатися заборонено».

• Стрибати і пірнати у воду в незнайомих місцях./Files/images/nr2012-2013/tijden_bezpeki_jittdyalnost/101_3406.jpg

• Купатися на глибині, запливати за буйки.

• Запливати на камерах чи надувних матрацах. Грати на воді у безглузді розваги.

• Плавати і купатися під час шторму.

Купання без обмеження у часі може призвести до переохолодження, а також до виникнення судоми, яка не дає можливості рухатися і триматися на воді.

• Не кидайте у воду склянки, консервні банки, інше сміття — вони можуть поранити вас і ваших друзів.

• На ставок, річку, озеро краще ходити з дорослими.

Учитель. Якщо ви опинилися у воді, а плавати не вмієте, ваші дії?

• Спробуйте не розгубитися, не плакати, на утриматися на поверхні, поки надійде допомога.

• Як це зробити, хто знає?

1.Рухайте ногами так, наче крутите педалі велосипеда, і водночас ляскайте руками по воді, переносячи на них частину навантаження і зберігайте рівновагу.

2. Залишайтеся у вертикальному положенні, згинайте одночасно обидві ноги, розводьте коліна в сторони, а потім різко випрямляйте їх. Учитель. Ви заплутались у водоростях, що робити?

• Не пірнайте, бо водорості можуть заплутатись навколо шиї.

• Почергово тріть одну ногу іншою — скочуйте з них водорості.

• Не зупиняйтеся і не борсайтеся на місці, безладно перебираючи ногами, — заплутаєтесь ще більше.

Будьте обережними на воді!