Інформація­ щодо захворюван­ь ентеровіру­сної етіології.

Шановні батьки!
Харківськи­й обласний лабораторн­ий центр Держсанепі­дслужби України звертає Вашу увагу на інформацію­ щодо захворюван­ь ентеровірусної етіології.

Ентеровірусні інфекції - велика група гострих інфекційних захворювань, що характеризуються різноманітними клінічними проявами з ураженням центральної нервової системи, шлунково-кишкового тракту, шкірних покривів, м'язів.
До ентеровірусних інфекцій відносяться: герпангіна, ентеровірусна діарея, гострі респіраторні захворювання, серозний менінгіт, епідемічна міалгія, епідемічний геморагічний кон'юнктивіт, інфекційна екзантема, пухирчатка порожнини рота і кінцівок, Поліоміелітоподобние захворювання, енцефаліт, перикардити і міокардити, енцефаломіокардіт новонароджених.
Інкубаційний період захворювання триває від 2 до 10 днів. Сприйнятливість людини до цих інфекцій висока. Найчастіше хворіють діти у віці від 3 до 10 років.
Захворювання частіше реєструється в літньо-осінній період.
Збудники ентеровірусної інфекції добре зберігаються у воді та грунті, при заморожуванні можуть виживати протягом декількох років, стійкі до дії дезинфікуючих засобів і гинуть при нагріванні до 45 º С через 45-60 секунд.
Після перенесених ентеровірусних інфекцій утворюється стійкий імунітет проти певного виду збудника. Тому ентеровірусної інфекцією людина може хворіти кілька разів за своє життя. Так само ця особливість не дозволяє розробити вакцину.
Джерелами інфекції є хворі з клінічними проявами захворювання і носії протягом декількох тижнів і місяців. Найбільш інтенсивно збудник виділяється в перші дні хвороби.
Зараження ентеровірусна інфекція відбувається кількома шляхами: через забруднені предмети навколишнього середовища (іграшки, столовий посуд), воду з децентралізованих джерел (ріки, озера, джерела), продукти харчування, повітря (при кашлі, чханні) від хворої людини до здорової, від хворого або носія ентеровірусної інфекції до здорового при недотриманні правил особистої гігієни.

Основними заходами профілактики ентеровірусних інфекцій є санітарно-гігієнічні заходи, а саме:

- Мити руки після відвідування туалету, прогулянки на вулиці, перед прийомом їжі;

- Вживати воду тільки кип'ячену або розфасовану в заводську упаковку;

- Неприпустиме використання для пиття воду з відкритих джерел водопостачання (річка, озеро, джерело).

З метою попередження ускладнень перебігу захворювання не менш важливе значення має звернення до дільничного лікаря (педіатра, терапевта), які зможуть встановити своєчасно діагноз і надати кваліфіковану допомогу.

Кiлькiсть переглядiв: 108

Дата останньої зміни 20 Квітня 2024

Фотогалерея